SOKOLOVSKÝ ZÁMEK
  STARÉ NÁMĚSTÍ V SOKOLOVĚ
  MĚSTO SOKOLOV
  LOKET
  HRAD LOKET
  GOLF SOKOLOV
ZÁMEK MOSTOV

SOKOLOVSKO - trochu zapomenutý region

 

AKTIVITY

Sport a relaxace

Málokteré město, velikosti Sokolova, se může pochlubit tolika sportovními úspěchy. Možnost sportovního vyžití nabízí množství venkovních i krytých sportovišť v samotném městě. Připočteme-li k tomu i nejbližší okolí lze na tomto malém prostoru provozovat skoro všechny sporty s ohledem na umístění naší republiky a krajinný reliéf. Sokolovsko také může nabídnout odpočinek a relaxaci pro všechny návštěvníky.

 

Koupaliště Michal

Více jak dvacetihektarová vodní hladina přírodního koupaliště Michal u Sokolova nabízí největší koncentraci vodních atrakcí v kraji včetně 190 metrového tobogánu. 500 metrů dlouhé pískové pláži říká Sokolovské moře. Vodní atrakce jsou doplněny hřišti na různé sporty od tenisu po minigolf. Na koupališti se nachází i velká klidová zóna a je zde kompletní servis pro návštěvníky. V letním období se zde pořádají různá kulturní vystoupení v originálním prostředí.

Krytý bazén Sokolov

Krytý areál návštěvníkům nabízí návštěvníkům 25 m bazén s chrličem, dva whirlpooly, dva tobogány v délkách 93 m a 23 m. Pro děti je dispozici dětský bazének s teplejší vodou vybavený vodními atrakcemi a skluzavkou. V oddělených sprchách jsou návštěvníkům dále k dispozici parní komory zvlášť pro muže a ženy. Všechny atrakce včetně parních komor mohou návštěvníci bazénu využívat zdarma. Poloha objektu je v klidném a příjemném prostředí zámeckého parku poblíž centra města.

Vodní nádrž Tatrovice

Západně od obce Tatrovice v předhůří Krušných hor leží malebná vodní nádrž s velmi čistou vodou. Vodní plocha je usazena mezi zalesněnými stráněmi a má jak písečné tak i travnaté pláže. Nádrž je také vyhledávaným místem nudistů, kteří zde mají svou pláž. Pokud si vyrazíte vykoupat v přírodě musíte si vše potřebné vzít sebou a také autem se k nádrži nedostanete. Koupání za tu námahu ale stojí.

Krytý bazén Mariánské Lázně

V lázeňském městě můžete navštívit 25m dlouhý plavecký bazén a pro děti je připraven dětský bazének. Z dalších vodních atrakcí připomeneme vířivku. Bazénové centrum poskytuje i další služby spojené s relaxací.

Golf Sokolov

Golfové hřiště naleznete nedaleko koupaliště Michal v Sokolově. Osmnácti jamkové hřiště se rozkládá na rekultivovaném hnědouhelném dole. Má plochu cca 100 ha s výškový profil 42 m. Celková délka hřiště s parem 72 je 6 288m. Handicap 54. Na hřišti naleznete kompletní klientský servis včetně 2 cvičných putting greenů, chipping green i půjčovnu.

Indoor golf Sokolov

V areálu golfového hřiště Sokolov lze využít golfového simulátoru „full swing golf|“ jenž nabízí možnost hrát na mnoha světových golfových hřištích.

Golf Kynžvart

Snad nejkrásnější golfové hřiště v ČR naleznete v zámeckém parku v Kynžvartu. 18 jamkové hřiště s jedinečnou atmosférou nabízí kompletní zázemí i driving range. Délka hřiště je 6542m s parm 73 a hadicapem 54.

 

Golf Mariánské Lázně

Od roku 1905 se hraje golf v Mariánských Lázních. Nejstarší hřiště u nás má charakter klasického skotského hřiště. Zakládajícím členem byl anglický král Edward VII. Hřiště v lesnaté rovinaté krajině má své ojedinělé genium loci. Hřiště s 18 jamkami a parem 72 má handicap 54 a délku 6062m. Na hřišti najdete kompletní služby.

Cykloturistika

Město Sokolov je velmi dobře napojené na soustavu značených cyklotras a cyklostezek. Pozvolná krajina údolí řeky Ohře s malým převýšením je vhodná výlety rodin s dětmi. Trasy ve Slavkovském lese jsou obtížnější. Jejich výhodou je malý automobilový provoz. Trasy v Krušných horách splňují veškeré požadavky cyklistů od lehkých tras po náhorní plošině až po obtížné trasy nebo terénní treky. Město Sokolov má šest okružních tras které Vás zavedou po nejkrásnějších místech města a nejbližšího okolí. Lze se vydat za historií na Loket, nebo loupežníky na Chlum sv. Máří a nebo si prohlédnout jak se doluje uhlí povrchovým způsobem. Přes Sokolov jezdí tzv. cyklobusy, které Vás rozvezou i s kolem do atraktivních cyklistických lokalit. Více zjistíte na cykloportálu karlovarského kraje www.kr-kalovarsky.cz.

Jezdectví

V nejbližším okolí Sokolova lze navštívit několik koňských farem. Farma V Horách nedaleko Karlových Varů nabídne pobyt v klidném prostředí lesů obklopen rozlehlou oborou s daňčí, jelení a mufloní zvěře. Najdete zde prostor pro odpočinek, zábavu, možnost ubytování a občerstvení. Jezdecký areál v Boučí nabízí mimo klasických kurzů jízdy na koni také hipoterapii, t.j. terapeutické ježdění na koni pro tělesně i duševně postižené děti a dospělé. Jezdecký klub Pegas v Děpoltovicích nabídne, ve svém agroturistickém areálu, nevšední zážitky v zajímavém prostředí. Klub se specializuje na chov koní. Nadstandardní nabídkou pro rybáře je možnost rybolovu ve vlastním rybníku a úpravu vlastnoručně nachytaných ryb v naší kuchyni. Pro přátele stanování tady nabízí možnost stanování v areálu.

Vodní turistika

Ohře

Vodácky nepřitažlivější je řeka Ohře. Prakticky celý rok sjízdná řeka je živá, zábavná a na jaře občas pěkně divoká. Přímo u řeky najdete potřebný servis včetně půjčoven. Vodácky je využitelná od z Chebu. Nepřitažlivější a nejhezčí je řeka mezi Sokolovem a Kláštercem, kde teče v meandrech a skalnatých soutěskách. Obtížnost v tomto úseku je od ZWC po WW I+. Odvážnější vodáci si v období jarního tání zpestřují život sjezdem rozvodněné řeky Svatavy. Zdejší kamenitá koryt už vyžadují trochu zkušenosti a zručnosti. Kolem řeky je osazeno 69 informačních tabulí, které vám poskytnou zajímavé informace nejenom o řece.

Svatava

Řeka Svatava prakticky půli region Sokolovsko na západní a východní část. Vodácky je využitelná od Kraslic v délce asi 30km. Obtížnost horního úseku do Oloví je WW II-I. Dolní úsek až do Sokolova má obtížnost WWI (ZW). Než se vydáte sjíždět tuto řeku je potřeba si zjistit její splavnost a také dát pozor na různé překážky v řece ( stromy apod.). Řeka Svatava protéká krásným lesnatým údolím, které se pod Rotavou výrazně svírá.

Lyžování

Krušné hory

Sokolovsko je na severu a jihu uzavřeno horami kde jsou vhodné podmínky pro provozování zimních sportů. Ve SKI Centru Bublava v Krušných horách najdete: pohodové lyžování bez stresu a po většinu sezóny i zcela bez front, široké sjezdovky všech stupňů obtížnosti s kvalitní strojovou úpravou a nejmodernějšími lyžařskými vleky. Samozřejmostí je úplné technické zasněžení areálu, každodenní večerní lyžování, snowboard park s překážkami a skokanskými můstky. Areál nabízí kompletní servis por návštěvníky. Areál je vhodný i pro začátečníky a rodiny s malými dětmi. Bublava je vhodná i pro běžecké lyžování s mnoha upravovanými tratěmi a s přímým napojením na krušnohorskou magistrálu. Menší lyžařské areály najdete ve Stříbrné a Kraslicích. Slavkovský les Pro běžkaře je připraveno několik kilometrů upravovaných tras také ve Slavkovském lese v okolí obce Rovná. Trasy spíše lehčího charakteru vyhovují především méně zdatným sportovcům.

Outdoorové možnosti

Je spousta způsobů, jak si pročistit hlavu a zapomenou na každodenní starosti a alespoň na chvíli žít jen právě prožívaným okamžikem. Záleží jen na Vás. Láká Vás nekonečný prostor modrého nebe, obnažené skály, divoké řeky nebo uměle vytvořené překážky. Toto lze v nejbližším okolí Sokolova nabídnout. Chybí snad jen to moře.

Horolezectví

Na Strašidlech

Nedaleko města Horní Blatná se nachází skalní oblast Na Strašidlech. Stěny jsou vysoké od 6-25 metrů. Leze se po plotnách, spárech a jsou tu i sokolíci, kouty, komíny i krátká hřebenovka. Obtížnost 1 - 7.

Svatošské skály

Mezi Loktem a Karlovými Vary se nad řekou Ohře vypínají Svatošské skály. Přírodní výtvor má mnoho skalních pilířů, hranolů a jehlanů. Podle pověsti se jedná o zkamenělý svatební průvod. Jednotlivé skály byly jsou po něm pojmenovány - například Ženich, Nevěsta, Muzikanti, Svědci. Bizarní tvary žuly byly roku 1933 vyhlášeny chráněným přírodním výtvorem, nyní národní přírodní památka. Obtížnost 4-8.

Lezecká stěna Mariánské Lázně

V Městském domě dětí najdete umělou lezeckou stěnu o výšce 2 m s plochou 100m2. Lezecké cesty s různou obtížností jsou vhodné jak pro pokročilé tak i pro začínající lezce.

Lanové centrum Mariánské Lázně

Dobrodružné lanové centrum a laňáček je pro Vás otevřeno v Mariánských Lázních nedaleko středu města. Čeká na Vás 19 vysokých lanových překážek ve výšce 10 metrů pro dospělé. Pro nejmenší je připraven laňáček - překážková dráha plná dobrodružství.

Lanový park Loket

Lanový park snad s nejkrásnější vyhlídkou na gotický hrad Loket nabízí jeden okruh pro malé i velké. Celkem 11 překážek je ve výšce od 4 do 9 m. Součástí parku je i tzv. „Barmský most“.

  

 
 
 

Destinační společnost Sokolovsko, o.p.s. je obecně prospěšná společnost, navazující svou činností na rychlé změny v oblasti poskytování služeb v cestovním ruchu zavedením  destinačního managementu v regionu Sokolovsko - nové systémové řízené struktury, jejichž činnost v zahraničí (Rakousko, Švýcarsko aj.) je již běžnou záležitostí, schopné se uplatnit na stále více se globalizujícím mezinárodním trhu.

  Její činnost je v souladu s programy cestovního ruchu Karlovarského kraje, rozvoje jednotlivých           měst, obcí i dalších subjektů. Cílem je zejména koordinace úzké spolupráce mezi jednotlivými soukromými i veřejnoprávními subjekty cestovního ruchu v regionu i v celé České republice i v některých destinacích v zahraničí za účelem zkvalitnění a rozšíření nabízených služeb, podpora pozitivní prezentace regionu v České republice i zahraničí, rozvoj pracovních příležitostí, zejména v malém a středním podnikání, ochrana životního prostředí, vzdělávání a další aktivity.

 

 

 

 

 

DOPORUČUJEME 

 


  • Aktualita 1 zpráva o aktualitě
  • Aktualita 2
  • Aktualita 3
  • Aktualita 4